Yatırım Süreci

Yatırım Süreci

Ziraat Finans Grubu’nun bir üyesi olan Ziraat Portföy, yönetilen varlık bazında Türkiye’nin beşinci büyük portföy yönetimi şirketi olarak çeşitli yerli ve yabancı yatırım bankası ve aracı kurumların araştırma birimlerinden faydalanabilmektedir. En başta Ziraat Bankası Ekonomik ve Makro Araştırmalar, Ziraat Yatırım’ın araştırma birimi ve bunların dışında Türkiye’nin önde gelen ve geniş bir araştırma kadrosuna sahip aracı kurumlarının hizmetlerinden yararlanmaktadır. Elde edilen makro, sektör ve şirket bazlı bilgiler günlük, haftalık ve aylık yapılan araştırma birimi, portföy yöneticileri ve yatırım danışmanlarının katıldığı strateji ve yatırım komitesi toplantılarında değerlendirilir. Bu sayede mevcut stratejilerin değerlendirilmesinin yanı sıra, yeni gelişmeler ışığında strateji geliştirilmesi sağlanır.

Yatırım Sürecinde

  • Yurtiçi ve yurtdışı makro gelişmelerin ve gündemdeki haber akışının takibi yapılır.

  • Aracı kurum ve yatırım bankalarından gelen ekonomi, sektör ve şirket bazlı raporların analizi yapılarak değerlendirilir.

  • Kamu kuruluşları ve yatırım kuruluşları haricinde şirketler ve aracı kurumlar tarafından düzenlenen analist toplantıları ve araştırma birimimizin organize ettiği şirket toplantıları vasıtasıyla kurumumuzun mevcut yatırımları yakından izlenir.

  • Hizmet aldığımız aracı kurumlar ve yatırım yaptığımız veya yapmayı planladığımız şirketlerle periyodik olarak telekonferans toplantıları yapılır.