Yönettiğimiz Fonlar

Yönettiğimiz Fonlar

Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş. geniş ürün yelpazesi, yatırım yönetimindeki uzmanlığı ile lider Portföy Yönetim şirketlerinden biridir.

Ziraat Portföy Yönetimi’nde tüm fon ve portföyler konusunda uzman profesyoneller tarafından yönetilmekte olup, global piyasaların takibi, araştırma ve analizler, risk yönetimi ve doğru zamanda doğru kararların etkin bir şekilde uygulaması suretiyle yatırımcılara kaliteli hizmet sunulması hedeflenmektedir.

Sermayesi 12 milyon 500 bin TL olan Şirket, Ziraat Portföy'ün yöneticiliğini yaptığı 23 adet yatırım fonu, 9 adet borsa yatırım fonu, Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.’ye ait 43 adet emeklilik yatırım fonu ile 26 adet OKS emeklilik yatırım fonu, Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş’ye ait 6 adet emeklilik yatırım fonu ve 36 adet tüzel kişi, 106 adet bireysel portföyü yönetmektedir. (31.12.2020 itibariyle)

Şirketimizin yönetimi altındaki varlıkların toplamı 31 Aralık 2020 itibarıyla  66 milyar TL büyüklük Şirketimiz % 18’lik sektör payı ile 49 portföy yönetim şirketi arasında lider konumdadır. 


  • Ziraat Portföy'ün yöneticisi olduğu 23 adet Yatırım Fonu ve 9 adet Borsa Yatırım Fonu olmak üzere toplamda 20 milyar TL büyüklüğünde fon yönetmektedir.
  • Türkiye Hayat ve Emeklilik A.Ş.’ye ait 43 adet Emeklilik Yatırım Fonu ve 26 adet OKS Emeklilik Yatırım Fonu, Bereket Emeklilik Hayat A.Ş.’ye ait 6 adet emeklilik yatırım fonu ile yaklaşık 37 milyar TL büyüklüğünde fon yönetmektedir.
  • 36 adet tüzel kişi portföyü ve 106 adet bireysel portföy ile toplam 9 milyar TL büyüklüğünde fon yönetmektedir.